Yemek Bursu Başvuru Duyurusu

Yemek Bursu Başvuru Duyurusu

Üniversitemiz öğrencilerine yönelik “Yemek Bursu” başvuruları başlamıştır. 25 Ekim 2022 tarihine kadar sürecek başvurular online olarak https://esks.marmara.edu.tr/basvuru/ adresinden yapılacaktır.

Başvuruya başlamadan önce aşağıdaki açıklamaları dikkatlice okuyunuz.Başvuru işlemlerini başlattığınızda sizden bazı belgeleri yüklemeniz istenecektir. Bu belgelerin doğrulanabilir olması gerekmektedir. Bu belgeleri hazırlamadan işlemlere başlamayınız, aksi takdirde başvurunuz tamamlanmamış sayılacaktır;

GEREKLİ BELGELER;

 

* İlköğretimde okuyan kardeşiniz varsa aktif öğrenci olduklarını ispatlayıcı belge. (e-okuldan alınmış olması ve teyit edilebilir olması gerekmektedir. Her okuyan kardeş için ayrı ayrı belge yüklenmesi gerekecektir.) (https://www.turkiye.gov.tr/milli-egitim-ogrencilik-belgesi-sorgulama)

* Yükseköğretimde okuyan kardeşiniz varsa aktif öğrenci olduklarını ispatlayıcı belge. (e-devletten alınmış olması ve teyit edilebilir olması gerekmektedir. Her okuyan kardeş için ayrı ayrı belge yüklenmesi gerekecektir.) (https://www.turkiye.gov.tr/yok-ogrenci-belgesi-sorgulama )

* E-devletten alınmış vukuatlı nüfus kayıt örneği. (Aile bilgisi de bulunmalıdır. ! Nüfus kayıt örneğinde anne baba durumu görülüyor olmalıdır.)

(https://www.turkiye.gov.tr/nvi-nufus-kayit-ornegi-belgesi-sorgulama) (İşlem sırasında Nüfus Kayıt Örneği Tipi kısmından "Nüfus Aile" seçeneğini seçiniz.)

* Engelli iseniz engellilik durumunuzu gösterir belge.

* ÖSYM puan sıralamasını gösterir sonuç belgesi. (ÖSYM tarafından yapılan üniversite yerleştirme sınavına girmiş iseniz bu belgeyi yüklemeniz gerekmektedir. Başarı sırası görülür olmalıdır.)

(https://ais.osym.gov.tr/) (https://sonuc.osym.gov.tr/)

* Ailenize ait gelir durumunu gösterir belge. Anne veya baba çalışmıyor ise  (https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-kayit-belgesi-sorgulama) adresinden anne ve babanız e-devlet hesabı üzerinden sgk kaydını sorgulayabilir ve çıktı alabilirsiniz. Daha önce çalışıyor ve işten ayrılmış ise hizmet dökümlerinin de e-devlet üzerinden indirilmesi gerekmektedir. Hizmet dökümü içerisinde işe başlama ve işten ayrılma tarihleri yer almaktadır. Anne veya Baba Emekli ise, en son ay emekli maaşını gösterir belge(ler) yüklenmelidir.

* Ders başarı durumunu gösterir Transkript Belgesi. Üniversitemize 2021-2022 Akademik yılında ilk kez kayıt yaptırmış öğrencilerimizin bu belgeyi yüklemesine gerek yoktur. (Ara sınıf öğrencileri bys.marmara.edu.tr adresinden alacakları ders başarı durumunu gösterir belgeyi yüklemesi gerekmektedir.)

(https://bys.marmara.edu.tr)

* Kendinizin sosyal güvencesini gösterir belge. E-devlet sayfasında hesabınıza giriş yaparak aşağıdaki link yardımı ile belgenizi alabilirsiniz.

 

(https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-kayit-belgesi-sorgulama) İşlemleri tamamladığınızda BAŞVURUNUZ TAMAMLANMIŞTIR uyarısını görmeniz gerekmektedir.

 

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı

HIZLI ERİŞİM